Nemzetközi Szakmai Minősítés
Avagy az NVQ. Ez nem más, mint a szaktudást igazoló bizonyítvány.
Ez az én esetemben úgy működik, hogy átmentem egy alapképzésen, majd kaptam állást és mellé egy nagyjából 100 oldalas doksit egy 20 oldalas kérdőívvel, karikázós meg kifejtegetős feladatokkal. Ha ezt sikerül visszaküldenem és az átlagos értékelése 75% fölé esik, akkor megszereztem az NVQ1-et. Ez egy alapfokú elismerés. Közben kapok további tréning pakkokat (van kb 60 alap), most pl kaptam egyet a Szklerózis Multiplexről. Nagyjából 6 hónap és 30 pakk után jelentkezhetek az NVQ2-es minősítésre, ami egy középfokú minősítésnek felel meg, ráadásul, ha a mostani helyemen maradok, akkor lesz egy szakirányú minősítésem is.
Az érdekes rész az NVQ3-nál lesz, amihez kell úgy nagyjából 1,5-2 év a megszerzéséhez, ami emelt szintű ismereteket jelent és ezzel már megpályázhatok manageri állást pl a mostani szervezetnél. Foglalkozhatok koordinációval, vagy tarthatok előadásokat, s ehhez hasonlóak. Ez tulajdonképpen nem is lenne ellenemre.
Hogy mi ebben a roppant zseniális?
Úgy lehet elérni felsőfokú végzettséget (NVQ 5), hogy nagyjából nulláról indulsz, de dolgozol és mellette biztosítva van a távoktatásod, közben igazi szakmai tapasztalatot szereztél, s nem kellett betenned a lábad egy darab oktatási intézménybe sem.
Anyagiakban természetesen pénzbe kerül, de nekem költségtérítéses, mert ha átmegyek 1-1 vizsgán 3-6 hónapig a cégnél kell dolgoznom utána. Hülyének is megéri.
Akit bővebben érdekel, az itt olvasgathat többet az angol oktatási rendszerről és a hozzá kapcsolódó dolgokról.